Hoxter HAKA 63/51WI s izol. - 15 kW

Hoxter | Teplovodné krbové vložky | Kód: 994-1011

eplovodné krbové vložky sú vhodné pre zabudovanie do krbov či kachlí s výkonom od 4 do 27 kW. Watertech systém zabezpečuje efektívny prevod energie z ohňa krbu do vykurovacieho média. Takto ohriata voda môže byť využitá pre vykurovanie celého domu prostredníctvom radiátorov alebo podlahového vykurovania, ohrev úžitkovej vody alebo akumuláciu tepelnej energie. Teplovodné krby môžu byť využité v kombinácii so solárnymi panelmi alebo kotlom na iný druh paliva.

Dostupnosť
Skladom
3 912,00 €
3 260,00 € bez DPH

Rozsah tepelného výkonu 10,5 – 19,5 kW Nominálny výkon 15 kW z toho výkon do vody 11,3 kW (75 %) Otváranie do boku s pánty vľavo alebo vpravo

Dvojité presklenie dvierok

Dostupné tiež v prevedení Výkon +Príslušenstvo za príplatok : - elektronická regulácia horenia ABRA - krycí rám v čiernej farbe alebo vo farbe chrómu

KOMPLET ŠPECIFIKÁCIA VÝROBKU JE V PRIEČINKU - NA STIAHNUTIE

Produkty HOXTER sú založené na tradičných technológiách a hodnotách. Vďaka inovatívnym riešeniam vo vývoji a konštrukcii produkty HOXTER vynikajú špičkovým dizajnom a maximálne komfortné obsluhou. HOXTER, to sú vyvážené proporcie, moderný vzhľad a dlhodobá funkčnosť.

Hlavné prednosti krbových vložiek Hoxer:

Lepšie spaľovánie s menším množstvom odpadu

Bezroštové ohniska poskytujú užívateľovi niekoľko dôležitých výhod. Palivo v bezroštovom ohnisku dohorieva do jemného popola a uvoľňuje tak maximum tepelnej energie. Vďaka úplnému dohoreniu paliva sa tiež redukuje objem drevného odpadu, čo v praxi znamená predĺženie intervalu pravidelnej údržby ohniska. Vrstva jemného popola, ktorá v bezroštovom ohnisku vzniká po dohorení paliva, napomáha k vyššej čistote horenia a pohľadového skla, ktorá je pre užívateľa tak dôležitá.    

Mechanizmus horného otvárania

Prepracovaný posuvný mechanizmus zaručuje trvale tichý a ľahký chod dvierok. Dvierka sa zasúvajú do uzavretej komory nad dvierkami a neobmedzujú tak obytný priestor. Precízny chod dvierok vo vysokých prevádzkových teplotách garantuje osem ložísk, ktoré odolávajú teplotám do 350 ° C. Ložiská sa pohybujú v nerezových profiloch, ktoré presne a trvalo definujú pohyb dvierok. Pri otváraní sa dvierka najprv od korpusu odťahujú, aby nedochádzalo k poškodeniu tesnenia, a ďalej sa posúvajú hore vo vzdialenosti niekoľkých milimetrov od korpusu. Pri dovieraní dvierok v spodnej polohe pritláča dvierka ku korpusu pružinový mechanizmus silou 25 kg a tak dokonale utesňuje ohnisko.     Ľahké ovládánie

Ohniska produktov HOXTER sú natoľko tesné, že oheň okamžite reaguje na najmenší pohyb ovládacej páčky. Vysoká prevádzková teplota v ohnisku nijako neovplyvňuje bezpečnosť a komfort ovládania. Ovládacie prvky boli konštrukčne navrhnuté tak, aby sa počas prevádzky prirodzene ochladzovali. Tento ochladzovací efekt je umocnený použitím vhodných materiálov, ako je nerezová oceľ. Pozadu pritom nezostal ani dizajn ovládacích prvkov a jednoduchosť obsluhy. Vyznačujú sa čistými tvarmi a intuitívnym ovládaním.        

Dvojité presklenie

Intenzivnejší pôžitok z ohňa bez pretápania miestností

Dvojité presklenie dvierok zodpovedá aktuálnym stavebným štandardom. Vďaka súčasným možnostiam tepelnej izolácie stavieb sú energetické požiadavky domov aj jednotlivých miestností nižšie ako predtým. Dvojité presklenie zlepšuje izolačné vlastnosti dvierok a redukuje množstvo tepla presálaného dvierkami do miestnosti. V miestnosti s nižšími energetickými požiadavkami tak nedochádza k prekurovaniu. Dvojité presklenie štandardne dodávame ku všetkým teplovodným produktom a krbovým dvierkam. U krbových vložiek a teplovodných krbových vložiek v rohovom prevedení je variant presklenia voliteľný.    

Stabilný dverový profil

Dvierka patria ku komponentom v pohybe, u ktorých je kladený veľký dôraz na pevnosť a stálosť. Tieto vlastnosti spĺňa špeciálne zhotovený dverový profil o sile steny 2,5 mm. Parameter pevnosti dverového profilu garantuje stálosť vlastností dvierok pri každodennej prevádzke vo vysokých teplotách. Dverové profili možno variabilne kombinovať s jednoduchým aj dvojitým presklením dvierok. Tesnenie je vo dvernom profile zasadené do kónickej drážky, ktorá zaisťuje tesnenie proti vypadnutiu.    

Rohové dvierka s dvojitým presklením

Dvojité presklenie pre rohové dvierka je príkladnou ukážkou dokonalej inovácie zavedené do štandardu. Efektívnejšie kombináciu dizajnu a praktickosti si možno sotva predstaviť. Vnútorné rohové sklo je do rámu dvierok uložené v tesnení, ktoré diletuje teplotná rozťažnosť použitých materiálov pri vysokých prevádzkových teplotách. Obe použité sklá sú v rohu ohýbané, aby bol priestor medzi sklami uzavretý a chránený pred prenikaním nečistôt. Toto inovatívne riešenie rozširuje možnosti výberu rohového presklenia aj do miestností s nižšími energetickými potrebami.  

Redukcia sálania tepla cez pohľadové sklo

Vďaka izolačným vlastnostiam dvojitého presklenia sa sálanie tepla cez pohľadové sklo redukuje o 30-50%.    

Vyššia teplota v ohnisku

Dvojité presklenie má lepšie izolačné schopnosti a vďaka tomu sa priemerná teplota v ohnisku zvyšuje o 120 ° C. * To má pozitívny vplyv na kvalitu spaľovania a umožňuje efektívnejšie využitie tepla . * Uvedené hodnoty boli namerané pri modeli ECKA 67/45/51W s dávkou paliva 6 kg + 4 kg.    

Vedenie vzduchu do ohniska

Vzduch potrebný na spaľovanie paliva v ohnisku u produktov HOXTER prúdi do krbu centrálnym prívodom vzduchu. Pri horení sa teda nespotrebováva vzduch z obytnej miestnosti. Primárny prívod vzduchu v spodnej časti ohniska napomáha lepšiemu rozhoreníu. Sekundárny prívod vzduchu, umiestnený nad dvierkami, zabraňuje znečisteniu pohľadového skla a zvyšuje účinnosť horenia. Pomer oboch prívodov vzduchu možno nastaviť podľa potreby a konkrétnych podmienok.    

Design dvierok

Pohľadové dvierka sú celopresklené bez viditeľného rámu a poskytujú tak veľkorysý pohľad na oheň. Krycie a nastavovacie rámy slúžia pre pohľadové zabudovanie produktov do interiéru. Ich detailné spracovanie a kvalita materiálov umocňujú hodnotu a dizajn celej stavby.    

Výstelka ohniska

Ohniska produktov HOXTER sú vyložené akumulačnou výstelkou, ktorá udržuje vysokú teplotu v ohnisku a umocňuje prirodzenú krásu plameňov.            

Kotol vo forme krbu

Technické schopnosti teplovodných krbových vložiek HOXTER spĺňajú požiadavky dnešného moderného vykurovania. Hodnoty účinnosti a teplovodného podielu sú už porovnateľné s kotlami bez presklených dvierok. Štandardné dvojité presklenie dvierok výrazne znižuje prestup tepla cez sklo a napomáha tak k zvýšeniu teplovodného podielu. Rúrkový teplovodný výmenník zaisťuje maximálnu účinnosť. Je schopný zo spalín absorbovať až 70% tepla. Teplovodný výmenník absorbuje teplo tiež v stenách ohniska. Ďalším zlepšením je tepelná izolácia, ktorá zabraňuje úniku tepla z teplovodnej krbovej vložky. Tieto technické riešenia posunuli hodnotu teplovodného podielu na 80%.

Komplexné vytápanie celého domu

Teplovodné krbové vložky HOXTER sú plnohodnotnou alternatívou pre iné zdroje vykurovania. Teplá voda z teplovodného výmenníka sa odvádza do akumulačnej nádrže, kde sa s minimálnou stratou ukladá a využíva sa ďalej k kúrenie radiátorov, k podlahovému vykurovaniu a ohrevu úžitkovej vody. Kúrenie s teplovodnými krbovými vložkami HOXTER je ekonomické a zároveň príjemné.    

Bezpečná prevádzka

O bezpečnú prevádzku teplovodných krbových vložiek HOXTER sa stará viacstupňové zabezpečenie. Pri výpadku elektrickej energie ochráni teplovodný výmenník proti prehriatiu integrovaný ochladzovací systém. Ak teplota vody vo výmenníku prekročí 95 ° C, vpustí ventil do integrovanej nerezovej špirály vodu z rádu a odvedie prebytočné teplo. Ďalším bezpečnostným prvkom je ventil, ktorý automaticky znižuje tlak v teplovodnom výmenníku pod hodnotu 2,5 bar.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.