Jednoplášťový komínový systém 200/7,3m/45°

Komínové vložky a jednoplášťové komínové systémy sú vyrobené z kyselinovzdornej nerezovej ocele (typ 1.4404 podľa DIN 17441) v hrúbke 0,6 mm (0,5 mm). Ich štandardné využitie je pre odvod spalín od spotrebičov na pevné palivo, plynových (nepoužívať pri kondenzačných kotloch) a naftových vykurovacích zariadení pracujúcich v podmienkach negatívneho tlaku. Tieto typy komínov sú odolné voči účinkom korózie pôsobiacich pri kondenzácii kyselín počas procesu horenia. Para kondenzuje na studených vnútorných stenách komína a (ako kondenzát) je odvedená do misky pre kondenzát umiestnenej na spodku komína. Výskyt kondenzácie sa objavuje zväčša v momente zapaľovania kachlí, ale tiež aj ako výsledok opakovanej prevádzky. Na čistenie týchto komínov používať výlučne nerezové alebo plastové kefy.

Dostupnosť
Do 7 dní
475,13 €
395,94 € bez DPH

Výhody: • kyselinovzdornosť, zvlášť voči sírovým kyselinám • oveľa nižší odpor voči toku spalín v porovnaní s tradičným keramickým komínom vďaka malej drsnosti povrchu • možnosť použitia komínových vložiek vo vnútri budov, v prípade neskôr stavaných komínov, ako aj počas renovácie starších komínov • ľahká a jednoduchá montáž, bez nutnosti demolačných prác • možnosť individuálnej konfigurácie systému

 

Hrdlové spoje Jednotlivé prvky komínového systému sú spojené vložením jednej časti prvku - signy, do druhej časti prvku - hrdla. Vďaka hrdlovým spojom dosiahneme pevnú a stabilnú konštrukciu komína. Spôsob spojenia prvkov umožňuje odtok kondenzátu po stenách komína do misky pre odvod kondenzátu.

 

Zostava obsahuje:
Sopúch 90° alebo 45°, dvierkový diel, komínové dvierka, Meidingerovu hlavu, kryciu dosku,
protidažďovú manžetu, misku pre odvod kondenzátu a rúry 1000 mm -  7ks.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.