Klapka 150

Dostupnosť
Skladom
11,50 €
9,58 € bez DPH

Žiadna klapka nie je z bezpečnostných dôvodov absolútne tesná - v telese klapky (vo vnútri) je vynechaná približne 1/3 plochy, čím sa zabezpečí, že aj pri uzavretej polohe má kadiaľ odchádzať dym do komína. Klapky Bertrams do priemeru 160mm (vrátane) sú vyrábané s krátkym otočným tiahlom a vyššie priemery (180-250 mm) s dlhým otočným tiahlom. Pre skrášlenie celkového dizajnu krbu (aby "netrčala" z krbu tyčka otočného tiahla) odporúčame použitie niektorého produktu z kategórie: "Regulácie polohy klapky". Táto regulácia dotvára celkový dizajn krbu.  

Kombinácia takéhoto materiálu a jeho hrúbky zaručuje dymovodom mimoriadnu odolnosť proti oxidácii spalinami a veľmi dlhú životnosť. Tieto dymovody sú zvlášť vhodné pre odvod spalín z teplovzdušných krbových vložiek a kachlí, kotlov na tuhé palivá atď. Možno ich však použiť aj pre oddymenie vložiek, kachlí a kotlov s teplovodným výmenníkom.  

Spojenie jednotlivých dielov dymovodov je realizované prostredníctvom zúženia jednej strany v dĺžke 50 mm. Túto zúženú stranu je možné zasunúť do ďalšieho dielu. Vzhľadom k relatívne malým toleranciám je spoj dostatočne tesný. Pre dosiahnutie ešte lepšej celkovej tesnosti spalinových ciest však odporúčame spoje pri zostavovaní dymovodu pretesniť pomocou kachliarskeho tmelu.

Momentálne tu nie sú žiadne hodnotenia.

Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.